Ürün detay paylaş
DALGA LEĞENİ TAKIMI
DALGA LEĞENİ TAKIMI

DALGA LEĞENİ TAKIMI (F0162)

0,00
Fiyat : ₺1.252,80  + KDV
KDV Dahil : ₺1.478,30
₺176,58 'den başlayan taksitlerle
ÜCRETSİZ KARGO Müşteri Memnun alışveriş kapıda ödeme

Feta Eğitim Araçları Ürünüdür.

DALGA LEĞENİ TAKIMI
Ürün Özellikleri:  
• Dalgaların temel özelliklerini göstermek için fizik deneylerinde kullanılır.
• Ürünün çalıştırılması için gerekli olan güç kaynağı ve bağlantı kabloları sete dahil değildir.
 
Dalga Leğeni Takımı Detayı
 
1-Gövde: 53x53 cm ölçülerinde 3 cm havuz derinliği olan plastik çerçeveli bir düzlemdir. Tabanı 3 mm cam ile kapatılmıştır. Camın kenarları alttan ve üstten sızdırmaz bir şekilde monte edilmiştir.
2-Ayaklar: 4 adet Ø19 mm ve boyu 40 cm çelik borudur. Ayakların uç kısmındaki sarı renkli ayar vidaları zemine dengeli bir şekilde yerleştirmeyi sağlar.
3-Dalga sönümleyiciler: 4 adet ve dalga leğeni iç ölçülerindedir.
4-Işık Kaynağı:220 volt ve 75 Watt lık lamba ile çalışır. Kenarları kendinden vidalı iki adet çelik çubuk (Ø10mmx40cm), çubukların uç kısmındaki dik bağlama aparatı (plastikten yapılmış 2 adet) monte edilir. (Ø10mmx53cm 1 adet) çelik çubuk ışık kaynağı üzerindeki halkalardan geçirilir daha sonra Dik bağlama aparatının yatay deliklerine karşılıklı geçirilerek monte edilir.
5-Fazı Ayarlanabilir Dalga Kaynağı: Dalga leğeninin bir kenarına (Ortasında vidalı delik olan kenar) plastik bir halka(Ø13x16mm) M8 vida yardımı bağlanır. Bağlamada oturma yüzeylerine dikkat edilmelidir. Beraberinde 2 adet basamak şeklinde dalga çubuğu ve iki adet esnek bağlantı elemanı vardır.Bu elemanlarla dalganın başlangıç noktası ve açıklığı ayarlanır. 3 ve 4,5 volt aralığında çalışır.
6-Düz Dalga Kaynağı: Ahşap gövde ve onun üzerindeki eksantrikten oluşur. İki adet 2,5 mm paslanmaz telden yapılmış (L) bükümlü parça M8 vida ile gövdeye bağlanır. Telin ucundaki kancalara paket lastiği ikiye katlanarak ahşap gövdenin iki ucundaki kancalı vidalar asılır. Yanal pozisyondaki deliklere bağlanan dalga çubukları (2 adet) suya temas ettiğinde dalga üretir. 3 volt ile çalışır.