Ürün detay paylaş
U-BOT
U-BOT

U-BOT (FUB4884)

0,00
Fiyat : ₺1.296,00  + KDV
KDV Dahil : ₺1.529,28
₺182,66 'den başlayan taksitlerle
ÜCRETSİZ KARGO Müşteri Memnun alışveriş kapıda ödeme

Feta Eğitim Araçları Ürünüdür.

U-Bot / Uğur Böceği Robotu

 Okul Öncesi , İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki öğrencilerin eğitiminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tasarlanan robot ile öğrencilere bilgisayardan bağımsız (ekransız) bir çalışma ile "Kodlama" eğitimi'nin temellerini vermek amaçlanmıştır. Robotumuz manyetik kartlar ile kodlanmaktadır.

4-13 yaş grubuna hitap eden bu robot ile, bilgisayar programlarında kullanılan soyut 'Kodlar' manyetik kartlar kullanılarak somutlaştırılmaktadır. Böylece okuma yazmayı henüz öğrenmemiş okul öncesi öğrencileri bile rahatlıkla kodlama mantığını öğrenebileceklerdir.
Bu yöntemle çocuklara oyun destekli; "Algoritma Oluşturma" , "Sıralama Yapabilme" , "Fonksiyon Oluşturma" , "Döngüler Kurabilme" , "Hata Ayıklama" konularını öğretilebilecektir.

Robotun kullanımına yönelik hazırlanan kitapçığımız, eğitim verecek olan öğretmenlerimize detaylı bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Analitik düşünme ve odaklanma becerilerini geliştirecek bu eğitim ile çocukların bilişsel gelişimleri desteklenecektir.

Erken çocukluk döneminde kodlama eğitimi alan çocukların herhangi bir problemle karşılaştıklarında, yaşıtlarına göre daha kolay bir şekilde problemi analiz etme, işlem sırasını belirleme ve stratejik planlama yaparak, çözüme daha kolay ulaşabildikleri görülmüştür.

Robotik kodlama setimizPaketi içeriğinde 1 adet uğur böceği ana robot kiti , 1 adet şarj kablosu , 3 adet (3x2) farklı içerikli eğitim matı , 7 adet (7x2) kodlama kartı ve 1 adet kullanım kılavuzundan oluşmaktadır.


Kodlama kartlarımızın içeriği ;


1) İleri Git

2) Geri Git

3) Sağa Dön

4) Sola Dön

5) Hafızayı Sil

6) Bekle (3sn.)

7) Oynat

BİLGİLENDİRME: ÜRÜN İMALAT ÜRÜNÜ OLDUĞU İÇİN HAZIRLANMA SÜRESİ 14 GÜNDÜR.